• Rekrutacja na kolejny rok szkolny

• Rekrutacja odbywa się poprzez system elektroniczny warszawa.edu.com.pl
                w terminach określonych przez kuratora oświaty dla całego województwa.
              • W szkole będzie utworzona jedna klasa integracyjna, w której będzie 3-5 miejsc dla kandydatów z niepełnosprawnościami - będzie to klasa pol-hist-hist.szt. Wymagane jest aktualne orzeczenie na etap szkoły średniej. Rodziców kandydatów z orzeczeniem prosimy o dużo wcześniejszy kontakt na adres jedynka@jedynka.org.
            • Głośne czytanie "Don Kichota"

• 18 kwietnia, głośnym czytaniem "Don Kichota" Miguela de Cervantesa,  zainaugurowaliśmy w bibliotece Dni Kultury Krajów Hiszpańskojęzycznych.

Dzieło literatury hiszpańskiej czytali w języku oryginalnym nauczyciele tego przedmiotu, a uczniowie w języku polskim.

Temu wydarzeniu towarzyszyła mała wystawa, której motywem przewodnim była postać  Don Kichota z La Manchy. Postać Błędnego Rycerza od wieków rozbudzała wyobraźnię artystów. Na wystawie zaprezentowaliśmy kilkadziesiąt przedstawień Don Kichota i jego giermka Sancho Pansy.

Dziękujemy za udział w głośnym czytaniu: panu dyrektorowi Andrzejowi Wyrozembskiemu, pani profesor Claudii Pacheco, pani profesor Katarzynie Głasek oraz profesorowi Karlosowi Munar, a także naszym uczniom: Klarze, Hani, Oliwii, dwóm Zuziom, dwóm Basiom, Aleksandrowi!

[Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Dni Kultury Krajów Hiszpańskojęzycznych w bibliotece ILO]

• Czy wiecie ile jest pól  na szachownicy?

•

Nasi uczniowie wiedzą to i jeszcze więcej, co pokazali 16 kwietnia podczas szkolnego turnieju szachowego Hand & Brain. Rozgrywali go w drużynach dwuosobowych (jeden zawodnik na poziomie zaawansowanym a drugi początkującym).

Po trzech godzinach turnieju wyniki przedstawiają się następująco:

I. miejsce:

Mateusz Seredyński

Adam Proniewski

II. miejsce:

Sebastian Więckowski

Wojciech Janik

III. miejsce:

Łukasz Brykowski

Kamil Sikorski

Wielkie gratulacje dla zwycięzców a dla wszystkich uczestników brawa!

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród!

• Rozrywki matematyczne 2024

• 15 marca 2024 r. odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie matematycznym dla szkół ponadpodstawowych „Rozrywki matematyczne 2024”, organizowanym przez Zespół Szkół im. Michała Konarskiego.

XVII edycja konkursu „Rozrywki matematyczne 2024” odbyła się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Wola oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Wśród nagrodzonych znaleźli się Nasi Uczniowie

Kryspin Dargiel i Alan Sołoducha z kl. 1b

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy!

• Arkadia w Muzeum Narodowym

• Klasa 3f na wystawie Arkadia  - podczas lekcji muzealnej zobaczyliśmy, jak artyści wyobrażali sobie tę krainę.

Przyjrzeliśmy się arkadyjskim krajobrazom, poznaliśmy mieszkających tam pasterzy, zwierzęta i  fantastyczne stworzenia. Podjęliśmy próbę zaprojektowania ogrodu romantycznego według wskazówek Izabeli Czartoryskiej.

Spotkanie z Arkadią było też okazją do dyskusji o tym, jak wyglądają współczesne relacje człowieka z naturą.

• Dzień Kobiet wystawa

• Z okazji Dnia Kobiet w bibliotece przygotowaliśmy wystawę  portretów kobiet, namalowanych przez uczennice naszego liceum: Łucję, Julię, Annę, Klarę, Hannę, Marię, Laurę, dwie Anastazje, Jankę i Barbarę.

Wystawa będzie prezentowana w naszej bibliotecznej Galerii Na Ścianie  do końca marca. Zapraszamy!

[Wystawy prac uczniów  naszego liceum są wydarzeniem cyklicznym, realizowanym w ramach projektu TU - Twórczość Uczniów]

• Spotkanie dr Magdaleną Wanot – Miśtura

• 27 lutego w naszej bibliotece gościliśmy dr Magdalenę Wanot – Miśturę – językoznawcę, adiunkta w Instytucie Języka Polskiego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, kierownika Laboratorium efektywnej komunikacji i prezesa zarządu Fundacji Języka Polskiego.

Spotkanie dotyczyło zawiłości językowych występujących we współczesnej polszczyźnie. Uczestnicy zastanawiali się dlaczego używamy wulgaryzmów i czy tego typu wyrazy muszą być częścią naszego języka? Jaką funkcję pełnią przekleństwa w grupach społecznych i zawodowych? Czy słów potocznych możemy używać np. w sytuacjach oficjalnych lub w wypracowaniach? Czy zanika sztuka rozmowy, będąca nieodłączną częścią kontaktów międzyludzkich? Czy warto czasem znaleźć pretekst, by odezwać się do kogoś?

W spotkaniu uczestniczyły klasy 3D i 2A.

• Kontra kontrze 2024

• W miniony piątek, 21.02.2024, w naszym LO odbył się Festiwal Kontra Kontrze - konkurs talentów Jedynki.

Tym razem motywem przewodnim była kobieta, jej magia i różnorodność. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.