• Młodzieżowa Rada Dzielnicy Żoliborz

• 16.10.2023 odbyła się debata kandydatek do MRDŻ.

Zapoznaliśmy się z postulatami uczennic. Zadawaliśmy im pytania. Radnym została Amelia Kwaśniewska.

Życzymy udanej kadencji.

• Konsultacje nauczycieli

• zmiana terminów konsultacji

Aktualne terminy konsultacji:
              KONSULTACJE

Prosimy o wcześniejsze umawianie się przez dziennik elektroniczny lub e-mail co pozwoli uniknąć oczekiwania w kolejce na konsultacje.

• Wyjazd edukacyjny na Litwę

• Za nami wyjazd edukacyjny na Litwę18-20.10.2023, uczestniczyli w nim uczniowie klas 2h, 3b, 3c, 3d, 3g. Wyjazd miał chrakter turystyczno edukacyjny. ​​​​​​​

Dzień I

- deszczowe Kowno - zamek, rynek, dom A. Mickiewicza, nad Niemnem

Dzień II

- w Wilnie - kościół na Antokolu, Góra Trzech Krzyży, zamek, katedra, dom A. Mickiewicza

- dom J. Slowackiego, cela Konrada, kaplica Ostrobramska

Dzień III

- Troki - zamek, ulica karaimska - charakterystyczne domy i  kienesa (świątynia)

• Młodzi głosują

• 11 października odbyły się szkolne wybory do Sejmu i Senatu w Żoliborskiej Jedynce. Projekt realizowaliśmy we współpracy z CEO.

Głosowanie już za nami.

• Konkurs Wolna elekcja

• Król został wybrany. 6 października w bibliotece odbyła się gra planszowa.

Przenieśliśmy się w czasie i udało się przeżyć emocje, które towarzyszyły naszym przodkom w XVI w. na polu elekcyjnym. I znów wybraliśmy Henryka Walezego.

• Szkoła z pomysłem na kreatywność

• Otrzymaliśmy honorowe wyróżnienie „Szkoła z pomysłem na kreatywność” za ubiegłoroczną działalność biblioteki!

W środę (4.10.2023) spotkali się Ci, którzy:

- realizowali pomysły podczas tygodni kultury, konkursów i akcji czytelniczych;

- organizowali wystawy w ramach projektu TU- Twórczość uczniowska;

- tworzyli grupę Teatr Cieni i przygotowali dwa spektakle;

- pracowali w wolontariacie bibliotecznym;

- współpracowali z nami i nas wspierali;

- robili dobrą atmosferę.

Było słodkie „co nieco”, herbatka i oczywiście wspólne rozmowy.

Dziękujemy Wam najpiękniej i życzymy zapału oraz mnóstwa pomysłów w tym roku szkolnym

Karolina Zawadzka i Urszula Grabczan

• Projekt '44

• Młodzież Liceum Limanowskiego rozpoczyna projekt historyczno-edukacyjny poświęcony Powstaniu Warszawskiemu.

Inspiracją do działań jest zapomniana historia Jerzego Moździńskiego, 17 letniego żołnierza powstania, który walczył i zginął w budynku naszego liceum.

Przez najbliższe miesiące będziemy zbierać wspomnienia przekazywane przez dziadków, rodziców, sąsiadów i nieznajomych... nagrywać je, spisywać i prezentować.

Tak, aby pamięć o bohaterach była także pamięcią młodego pokolenia.

Gośćmi inauguracji projektu była pani burmistrz Renata Kozłowska i przedstawiciel absolwentów Liceum pan Artur Nawrot.

Większość zdjęć jest z krótkiego spektaklu otwierającego projekt a jedno...

Konkurs - na pierwszych 5 osób, które na adres informacje@jedynka.org napiszą co przedstawia czarno-białe zdjęcie i w którym roku było zrobione, czekają nagrody.

• Kreatywna Szkoła wspierająca uzdolnionych

• ​​​​​​​​​​27.09.2023r. w Centrum Nauki Kopernik odbyła się uroczysta gala wręczenia przedstawicielom warszawskich szkół wyjątkowych odznaczeń.

Nasze Liceum zostało uhonorowane Certyfikatem Wars i Sawa dla szkoły wspierającej uzdolnionych oraz zdobyło Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy dla Szkoły z pomysłem na kreatywność. Możemy być z siebie dumni