• Picasso w Muzeum Narodowym

• Klasa 1a na wystawie Picasso – poznaliśmy najsłynniejszego przedstawiciela kubizmu, oglądając jego prace zgromadzone na wystawie czasowej w Muzeum Narodowym, sami też próbowaliśmy naszych sił w rysunku.

• Rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego

• 13 grudnia  w naszym LO obchodzimlismy kolejna rocznicę wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego.

Na scenie muzycy Limana przypomnieli pieśni z tamtych czasów, a Pan Dyrektor przypomnial kilka ciekawych historii.

Muzycy: Julka - 2f, Amelia - 1a, Zoja - 2a, Antek i Julian z 3c.

Przygotowanie: Piotr Kaczmarczyk I Jolanta Karpowicz.#

• Limany 2023

• 🏆🏆Limany rozdane 🏆🏆

Limany to nagrody uczniów dla pracowników szkoły.

Samorząd Uczniowski  wręczył je podczas uroczystej gali. Dziekujemy 🙏

• Spotkanie z Heleną Englert

• 7.12, nasze LO odwiedziła Pani Helena Englert - aktora filmowa I teatralna.

Było o filmie, teatrze, życiu i marzeniach.

Prowadzacy: Julia Gąsowska i Dawid Mazurek

Przygotowanie: Magda Stokowska i Piotr Kaczmarczyk.

• Międzyszkolny Turniej Szachowy w Limanie

• We wtorek 28 listopada 2023 roku, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Limanowskiego w Warszawie odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy .

Uczestniczyły w nim drużyny trzech żoliborskich liceów: LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej oraz  I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Limanowskiego.

Celem turnieju była popularyzacja gry w szachy i integracja środowiska żoliborskiej młodzieży.

W turnieju sędziował Adam Długokęcki, świetny szachista i znawca gry.

W atmosferze zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa zwycięstwo wywalczyła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Hanna Strzeszewska, Rafał Wichary, Szymon Budnicki i Bartłomiej Rafiński. Drugie miejsce przypadło zawodnikom z LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, trzecie XVI LO im. Stefanii Sempołowskiej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowego ducha i umiejętności szachowych!

Walka była zacięta, a było o co walczyć - każda drużyna otrzymała pamiątkową statuetkę i dyplom, natomiast wszyscy zawodnicy dostali medale oraz karty prezentowe do Empiku o wartości 100 zł, które ufundował Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Turniej stał się okazją do ciekawych rozmów i zawarcia nowych znajomości. Jak podczas każdej imprezy szachowej, panowała wyjątkowa atmosfera.

Wydarzenie odbyło się zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem, co w dużej mierze było zasługą uczniów, którzy organizowali tę imprezę. To na pewno nie był ostatni turniej szachowy w naszym liceum.  Już planujemy kolejne!Nowa galeria Międzyszkolny Turniej Szachowy w Limanie została dodana do albumu fotograficznego

• Samorząd Uczniowski - wybory, wybory i po wyborach.

• Zmiana Zarządu SU i Prezydium Rady SU.

Uroczyste przekazanie pieczęci i kluczy do Zarządu Samorządu Uczniowskiego przez Przewodniczącą SU Michalinę Władkowską  nowowybranemu Przewodniczącemu SU Dawidowi Mazurkowi.