• Głośne czytanie "Don Kichota"

• 18 kwietnia, głośnym czytaniem "Don Kichota" Miguela de Cervantesa,  zainaugurowaliśmy w bibliotece Dni Kultury Krajów Hiszpańskojęzycznych.

Dzieło literatury hiszpańskiej czytali w języku oryginalnym nauczyciele tego przedmiotu, a uczniowie w języku polskim.

Temu wydarzeniu towarzyszyła mała wystawa, której motywem przewodnim była postać  Don Kichota z La Manchy. Postać Błędnego Rycerza od wieków rozbudzała wyobraźnię artystów. Na wystawie zaprezentowaliśmy kilkadziesiąt przedstawień Don Kichota i jego giermka Sancho Pansy.

Dziękujemy za udział w głośnym czytaniu: panu dyrektorowi Andrzejowi Wyrozembskiemu, pani profesor Claudii Pacheco, pani profesor Katarzynie Głasek oraz profesorowi Karlosowi Munar, a także naszym uczniom: Klarze, Hani, Oliwii, dwóm Zuziom, dwóm Basiom, Aleksandrowi!

[Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Dni Kultury Krajów Hiszpańskojęzycznych w bibliotece ILO]

• Czy wiecie ile jest pól  na szachownicy?

•

Nasi uczniowie wiedzą to i jeszcze więcej, co pokazali 16 kwietnia podczas szkolnego turnieju szachowego Hand & Brain. Rozgrywali go w drużynach dwuosobowych (jeden zawodnik na poziomie zaawansowanym a drugi początkującym).

Po trzech godzinach turnieju wyniki przedstawiają się następująco:

I. miejsce:

Mateusz Seredyński

Adam Proniewski

II. miejsce:

Sebastian Więckowski

Wojciech Janik

III. miejsce:

Łukasz Brykowski

Kamil Sikorski

Wielkie gratulacje dla zwycięzców a dla wszystkich uczestników brawa!

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród!

• I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Limanowskiego w Warszawie
        • (+48) 22 839 48 13 - sekretariat