3h w czasach Bolesława Chrobrego
Zwiedziliśmy wyjątkową wystawę w Muzeum Historii Polski - 1025. Narodziny Królestwa. Przenieśliśmy się w czasie. Zobaczyliśmy wyjątkowe artefakty.
3h w czasach Bolesława Chrobrego
Zwiedziliśmy wyjątkową wystawę w Muzeum Historii Polski - 1025. Narodziny Królestwa. Przenieśliśmy się w czasie. Zobaczyliśmy wyjątkowe artefakty.
W Naszej szkole niedawno miało miejsce świętowanie Niepodległości. 12 listopada się działo!
Na scenie uczniowie pokazali wielobarwność II Rzeczpospolitej.
Moda lata 20 lata 30 - projekt klasy 3d.
Konkurs moda lata 20 lata 30.
Konkurs matematyczny nawiązujący do osiągnięć Lwowskiej Szkoły Matematycznej. Symboliczną nagrodą jest gęś przekazywana zwycięzcy przez pana Dyrektora.
Wariacje na temat kadry nauczycielskiej - projekt 3a wg Witkacego.
Przegląd piosenki z okresu międzywojennego.
W zakładce BIP zamieszczone zostały zapytania oferowe na usługi w roku 2025 z terminem składania ofert do dn. 16 listopada 2024r. do godziny 12:00
INFORMACJA.
W dniu 05.11.2024r. o godzinie 12.00 Komisja powołana przez Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego z im. B. Limanowskiego w Warszawie dokonała przeglądu i oceny ofert na prowadzenie stołówki i bufetu/sklepiku w I LO.
Wybrano ofertę firmy: Kapara S.C.
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego ogłasza konkurs ofert na prowadzenie stołówki oraz bufetu/sklepiku szkolnego w budynku przy ul. Felińskiego 15 w Warszawie.
REGULAMIN_KONKURSU_OFERT_stolowka_-2024r._-_22.10.pdf
W bierzącym miesiącu miało miejsce spotkanie z p. Piotrem Zarzyckim, wieloletnim pracownikiem Muzeum Techniki. Dotyczyło polskich wynalazków z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Wykład odbył się w szkolnej auli.
Dziękujemy
Klasa 2h uczestniczyła w zorganizowanym wyjściu na Cmentarz Powązkowski.
Byliśmy w Alei Zasłużonych na Starych Powązkach, przy grobie patrona naszego liceum Bolesława Limanowskiego.
To nie była rozrywkowa wycieczka, niemniej bardzo wartościowa i długo o niej nie zapomnimy. 8 i 9 października klasa 3e wzięła udział w wizycie studyjnej w Muzeum Auschwitz w ramach organizowanego przez WCIES i muzeum programu Podróże pamięci. Oglądaliśmy film dokumentalny Cień komendanta, zwiedzaliśmy wstrząsającą ekspozycję muzeum i tereny obu obozów: Auschwitz i Birkenau. Na koniec wzięliśmy udział w warsztatach Drutami otoczony skrawek świata…, przybliżających losy poszczególnych jednostek spośród milionów ofiar, w tym warszawiaków, którzy trafili do tego miejsca po powstaniu w 1944 roku.
W pażdzierniku uczniowie Naszej szkoły właczyli się w akcje honorowego krwiodastwa. Wspólnie z innymi uczniami żoliborskich szkół oddali krew, która zostanie użyta do ratowania życia.
Decyzja o oddaniu krwi, staniu się krwiodawcą, to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze świadomości, że być może Twoja krew uratuje życie innego człowieka. To również sposób na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa własnego i spokoju o bezpieczeństwo zdrowia i życia osób Ci najbliższych.
Na początku października kl. 2a pod opieką merytoryczną nauczycielek języka polskiego i historii w ramach wyjazdu naukowego zwiedzała Gdańsk i Gdynię. Wyjazd był okazją do odwiedzenia miejsc-symboli związanych z historią: Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Emigracji w Gdyni, Westerplatte, kościoła św. Brygidy oraz terenów dawnej stoczni, gdzie obecnie znajduje się Europejskie Centrum Solidarności, w którym uczniowie uczestniczyli w edukacyjnych zajęciach warsztatowych.
Powered by aSc EduPage