• Rozrywki matematyczne 2024

• 15 marca 2024 r. odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie matematycznym dla szkół ponadpodstawowych „Rozrywki matematyczne 2024”, organizowanym przez Zespół Szkół im. Michała Konarskiego.

XVII edycja konkursu „Rozrywki matematyczne 2024” odbyła się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Wola oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Wśród nagrodzonych znaleźli się Nasi Uczniowie

Kryspin Dargiel i Alan Sołoducha z kl. 1b

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy!

• Arkadia w Muzeum Narodowym

• Klasa 3f na wystawie Arkadia  - podczas lekcji muzealnej zobaczyliśmy, jak artyści wyobrażali sobie tę krainę.

Przyjrzeliśmy się arkadyjskim krajobrazom, poznaliśmy mieszkających tam pasterzy, zwierzęta i  fantastyczne stworzenia. Podjęliśmy próbę zaprojektowania ogrodu romantycznego według wskazówek Izabeli Czartoryskiej.

Spotkanie z Arkadią było też okazją do dyskusji o tym, jak wyglądają współczesne relacje człowieka z naturą.

• Dzień Kobiet wystawa

• Z okazji Dnia Kobiet w bibliotece przygotowaliśmy wystawę  portretów kobiet, namalowanych przez uczennice naszego liceum: Łucję, Julię, Annę, Klarę, Hannę, Marię, Laurę, dwie Anastazje, Jankę i Barbarę.

Wystawa będzie prezentowana w naszej bibliotecznej Galerii Na Ścianie  do końca marca. Zapraszamy!

[Wystawy prac uczniów  naszego liceum są wydarzeniem cyklicznym, realizowanym w ramach projektu TU - Twórczość Uczniów]