• Drugi Dzień Otwarty dla Kandydatów

• Zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty dla Kandydatów!
              Odbędzie się on 19 kwietnia o godz. 17.30 w naszej szkole. Rodziców zapraszamy do auli na drugim piętrze na spotkanie z dyrektorem, a młodzież zapraszamy na wycieczki po szkole pod okiem doświadczonych przewodników - naszych uczniów.

• Lekcja kultury i filozofii- o mistrzach i autorytetach we współczesnym świecie.

• W dniu 3 kwietnia odwiedził Nas wybitny aktor teatralny i filmowy, wykladowca w Szkole Teatralnej oraz Dyrektor Teatru Narodowego - Jan Englert.

Była to wspaniała lekcja kultury i filozofii dla młodszych i starszych uczniów naszego LO.

W spotkaniu udzial wzięły klasy humanistyczne. Przygotowaniem zajęli sie: Piotr Kaczmarczyk, Karolina Zawadzka, Magda Stokopwska oraz Marcelina i Antek z 4a.

• Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

• W dniach 27-29.03.2023r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce siatkowej dziewcząt oraz chłopców🏐🔥

Rozgrywki trwały dwa dni, nasze drużyny walczyły dzielnie do samego końca, zapewniając nam wspaniałe emocje💥 Ostatecznie obie nasze ekipy znalazły się na podium🏆❤️ Reprezentacja dziewcząt zajęła drugie miejsce na Żoliborzu🥈a reprezentacja męska trzecie🥉

Ogromne brawa👏👏👏

Dziękujemy również za wspaniały doping uczniom naszego Liceum.

Drużyna dziewcząt:

👉Aleksandra Siusta 3c (kapitan)

👉Jagoda Jacobson 3e

👉Anita Cichoń 4c

👉Natalia Ciulińska 4e

👉Blanka Maciak 2g

👉Klara Sukiennik 3b

👉Emilia Hawryluk 2b

👉Aleksandra Grąbczewska 1e

👉Wiktoria Miller 1h

👉Daria Ortega-Leciejewska 2e

Trener: Alicja Solińska

Drużyna chłopców:

👉Antoni Pluskota 4a (kapitan)

👉Szymon Szemraj 4c

👉Gustaw Jancik 4e

👉Artur Górnicki 2e

👉Bartosz Plak 2e

👉Paweł Maj 1b

👉Tomasz Charatynowicz 4b

👉Aleksander Surmacki 3e

👉Michał Wernik 2b

👉Igor Lubański 2b

Trener: Bożena Chlewicka

• Finał Kontry 2023

• Dnia 17.03.2023 r. miał miejsce finał corocznego konkursu talentów Kontra Kontrze.

Konkurs rozpoczął się 3.02. 2023r., a gala finałowa odbyła się 17.03.2023r.

W tym roku hasłem przewodnim konkursu był "Bunt" i obejmował trzy kategorie:

• sztuki plastyczne
              • prace literackie
              • sztuki sceniczne.

Prace i występy uczniów naszej szkoły oceniały przedstawicielki  Samorządu Uczniowskiego.
              Grono Pedagogiczne było reprezentowane przez:
              p. Małgorzatę Wilde- przewodniczącą i współorganizatorkę
              p. Magdę Sokulską- Fojucik- współorganizatorkę
              p. Karolinę Zawadzką
              p. Urszulę Odwagę
              p. Joannę Chorąży.

Nagrodzeni uczniowie:
              Grand Prix - Dawid Mazurek z klasy IIg
              Występy sceniczne:

• I miejsce- Rafał Wichary z IIIb
              • II miejsce- Katarzyna Kiraga z IIa
              • III miejsce- Weronika Marusiak z Ic

Sztuki plastyczne:

• Adrianna Zawadzka z Ia
              • Klara Sukiennik z IIIb
              • Dobrosława Kuhnen z Ib

Prace literackie:

• Hanna Brzozowska z Ia
            • Wystawa „Piórem i ołowiem”

• 16. marca 2023 roku klasy 2 def zwiedzały wystawę „Piórem i ołowiem” w Instytucie Cervantes.

Na wystawie zaprezentowane zostały obrazy ukazujące spotkanie władcy Azteków Montezumy II z hiszpańskim kapitanem Hernanem Cortesem.

• Śladami Wyspiańskiego

• W dniach 13-15 marca 2023 klasa 3d była na wyjeździe edukacyjnym w Krakowie. Chodziliśmy śladami Wyspiańskiego i Mehoffera, poznaliśmy klimat Kazimierza i podziwialiśmy nocny Kraków z kopca Kraka. Obejrzeliśmy też spektakl w tym samym teatrze, w którym odbyła się premiera "Wesela" i zjedliśmy deser w Jamie Michalikowej.

• Przyjmowanie uczniów z orzeczeniem

• w roku 2023/24 planowana jest w naszym liceum jedna klasa integracyjna.

W tej klasie będzie 3-5 miejsc dla uczniów z niepełnosprawnością.

Klasa realizuje pełny program nauczania liceum ogólnokształcącego a uczniowie w tej klasie realizują rozszerzony program nauczania języka polskiego, historii sztuki i języka angielskiego.

Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt e-mail jedynka@jedynka.org, w celu ustalenia spotkania i analizy dokumentacji kandydata.

• Witamy na nowej stronie!

• Już jest!
              W nowej szacie, z nowym układem, kolorystyką i możliwościami. Nowa strona naszej szkoły!

Bardzo jesteśmy z niej zadowoleni, niemniej jednak część informacji będzie na bieżąco uzupełniana, więc gdzieniegdzie można się jeszcze natknąć na edytorskie "Lorem ipsum"... ;-)
              Prosimy o wyrozumiałość i obiecujemy aktualizacje. Miłego użytkowania!