• DLA KANDYDATÓW:

• Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 19 lipca o godz. 12.00.  Każdy kandydat samodzielnie sprawdza w systemie elektronicznym do jakiej szkoły został zakwalifikowany i do tej szkoły zanosi oryginały dokumentów (potwierdzenie woli).

WAŻNE!  Kandydaci zakwalifikowani do I Liceum im. Limanowskiego w dniach 19 lipca od godz. 12.00 do 24 lipca do godz. 15.00 przynoszą:

1. Oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,

2. Oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty,

3. Wypełnioną "deklaracja_rodzicow_i_kandydatow_ILO_2024-25.pdf"

4. Wypełnioną ankietę "Napisz_nam_o_sobie_(uzdolnienia)_2024.pdf"

5. Podpisany dokument  Rodo_-_kandydat.pdf,

6. Kartę zdrowia

7. 2 zdjęcia (aktualne)

8. 30 zł. na identyfikator

Prosimy także o przesłanie wersji elektronicznej zdjęcia do legitymacji w formie pliku .jpg nazwanego: imie_nazwisko_klasa.jpg na adres: foto@jedynka.org

Niedostarczenie w terminie oryginałów świadectw jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w I LO.

We wrześniu wszystkie pierwsze klasy wyjeżdzają na integrację (25-27.09.2024).

Będziemy mieszkać w ośrodku Camp Zefir (atrakcje i zakwaterowanie zapewnia firma Chris).
              Koszt 3-dniowego wyjazdu to ok. 750 zł.

Rodziców prosimy o wpłatę I raty w wysokości 400 zł najpóżniej do 20.08 na rachunek:

Miasto Stołeczne Warszawa – I Liceum Ogólnokształcące im. Limanowskiego,

01-513 Warszawa, ul. Felińskiego 15

Nazwisko Imię, KLASA, wyjazd integracyjno-edukacyjny Zefir

przedpłata

Prosimy o wypełnienie i dostarczenie wraz z innymi dokumentami zgody na udział w wyjeździe: Zgoda_na_wycieczke_i_regulamin_wycieczki_ogolny_2024_Zefir_integracja.pdf

========================================================================================

Wyjaśnienie - odwołania od wyników rekrutacji mogą być uzasadnione tylko i wyłącznie błędami w procesie rekrutacyjnym - np. zmiana wyniku egzaminu przez OKE, błędnie wpisane oceny, błąd w zliczeniu punktów itp.

Kandydaci, którzy nie zostali zakwalifikowani do naszej szkoły a chcą jeszcze spróbować się dostać, mogą brać udział w rekrutacji uzupełniającej od 22 lipca do 31 lipca . Z doświadczenia wiemy, że w sierpniu zwalnia się zwykle jeszcze kilka miejsc.

W rekrutacji uzupełniającej mogą brać udział kandydaci:

• którzy nie dostali się do żadnej szkoły,
              • którzy dostali się do innej ale chcieliby chodzić do naszej szkoły,
              • kandydaci, którzy dostali się do naszej szkoły ale chcieliby zmienić profil klasy.

W rekrutacji uzupełniającej decydują te same punkty rekrutacyjne co w rekrutacji zasadniczej!

Uwaga ten sam kandydat może mieć różną liczbę punktów rekrutacyjnych do różnych klas (do każdej klasy brane są pod uwagę inne przedmioty punktowane).

wniosek_REKRUTACJA_UZUPELNIAJaCA_2024.pdf

• Rekrutacja na kolejny rok szkolny

• Rekrutacja odbywa się poprzez system elektroniczny warszawa.edu.com.pl
                w terminach określonych przez kuratora oświaty dla całego województwa.
              • W szkole będzie utworzona jedna klasa integracyjna, w której będzie 3-5 miejsc dla kandydatów z niepełnosprawnościami - będzie to klasa pol-hist-hist.szt. Wymagane jest aktualne orzeczenie na etap szkoły średniej. Rodziców kandydatów z orzeczeniem prosimy o dużo wcześniejszy kontakt na adres jedynka@jedynka.org.
            • Professional development

• Klasa 2I wzieła udział w projektcie razem z zepołami z Penn State University (Pensylwania, USA), Uniwersytetu Leibniza (Hannover, Niemcy), Uniwersytetu Galway (Galway, Irlandia) i Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (Warszawa, Polska). W działania była zaangażowana Ukraińska Organizacja Młodzieży Kościoła św. Barnaby w Londynie w Anglii.

Szczegóły na stronie https://www.aps.edu.pl/aktualnosci/projekt-mlodziez-jako-badacze/

• Youth as researchers

• Projekt i praca uczniów klasy 2i

Od końca września 2023 do lutego 2024 realizowaliśmy projekt "Młodzież jako badacze" z uczniami II klasy I  pochodzącymi z Ukrainy i Białorusi. Projekt, skierowany był do młodzieży uchodźczej w wieku 14-25 lat.

Projekty zostały przedstawione 22 marca 2024 r. podczas konferencji "Supporting the social inclusion of children and young people with intellectual and developmental disabilities" w Akademii Pedagogiki Specjalnej  im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie (link do wydarzenia i transmisji: https://youtube.com/live/YJn8HbksPrA?feature=share).

• (+48) 22 277 16 45 szkoła / recepcja
        (+48) 22 277 16 50 - sekretariat