• Turniej szachowy 2023

• Emocje sięgnęły zenitu podczas dzisiejszego turnieju szachowego! ♚♔

To była naprawdę fascynująca rywalizacja. Siedem rund po dziesięć minut.

I dwunastu wspaniałych zawodników, a wśród nich trzech najlepszych:

I . miejsce Rafał Wichary🥇

II. miejsce Michał Kucharski🥈

III. miejsce Ruslan Zrazhevshkyi🥉

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom! 🎉

Turniej prowadziła Hanna Strzeszewska - zwyciężczyni naszego pierwszego turnieju szachowego.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

• Gotyk w Warszawie

• 19 czerwca klasa 1h wybrała się na Stare Miasto w Warszawie. Zaiwedzanie  Starówki było bardzo przyjemne i owocne.

Naszym celem było szukanie gotyku. Przy okazji znaleźliśmy dzieło Igora Mitoraja, zainscenizowaliśmy Konstytucję 3 Maja Jana Matejki, zeszliśmy do podziemi katedry warszawskiej.

Było dużo wrażeń i pogoda wspaniale dopisała.

• Letnie Seminarium Warsa i Sawy

• W ramach wzmacniania kompetencji w zakresie pracy z uczniem zdolnym, nauczyciele  wzięli udział w Letnim Seminarium Warsa i Sawy. Spotkanie odbyło się  w Centrum Nauki Kopernik.

W trakcie były wykłady i dyskusje dotyczące pracy z uczniem zdolnym, warsztaty poświęcone dezinformacji w przestrzeni publicznej i wykłady o zmianach klimatycznych.

Seminarium było okazją do wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy, a także inspiracją do zastosowania ciekawych form zajęć warsztatowych na lekcjach. Już po wakacjach wykorzystamy to w praktyce.

• Ale się działo...

• 31 maja 2023 odbył się w naszej auli Międzyszkolny Konkurs Mam Talent, gdzie uczestnicy z Limana, Zespołu Szkół nr.31 im. Jana Kilińskiego i ZSEiL z ul. Gen. Zajączka walczyli o przychylność sędziów i publiczności prezentując swoje różnorodne talenty. Walka była nie tylko zacięta, ale również absolutnie fascynująca.

Mieliśmy okazję usłyszeć śpiew, grę na gitarze, akordeonie i wiolonczeli, jak i obejrzeć taniec profesjonalistów.

Ale, ale, nie tylko uczestnicy zaprezentowali się na scenie! Jeden z nauczycieli umilał nam czas oczekiwania na werdykt grą na gitarze i śpiewem.

Dziękujemy uczestnikom i widzom za świetną zabawę!

• Dzień dziecka

• 1 czerwca 2023 w naszym Liceum świętowaliśmy Dzień dziecka.

Nie obyło się bez waty cukrowej i popcornu na okrąglaku.

A żeby nie było nudno, motywem przewodnim tego dnia były piżamy. Każdy chętny miał szansę zaprezentować swój sypialniany ubiór w przestrzeni szkolnej (oczywiście, wszystko w granicach przyzwoitości).

Na koniec dnia natomiast, w auli zagrała muzyka. Dyskoteka z przebojami lat dziecięcych - odhaczona!

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!