• Spotkanie z Temidą

• 2h w Sądzie Okręgowym w Warszawie

Wzięliśmy udział w programie edukacyjnym Spotkanie z Temidą. Doświadczenie wyjątkowe. Może zostaniemy prawnikami:)

• 2H zwiedza Zamek Królewski

•  Śladami  parlamentaryzmu Rzeczpospolitej Obojga Narodów: byliśmy posłami, senatorami;  odkrywaliśmy herby ziem Rzeczypospolitej; zobaczyliśmy kościół św. Marcina,  gdzie odbywały się sejmiki ziemskie,

• Święta w Hiszpanii

• Czy wiecie, jak często świętują Hiszpanie? Obchodzą ponad 250 świąt w ciągu roku! 🥟💃🏖️

Najpierw jest Carnaval, potem Semana Santa, Fiesta de Abril, San Juan, San Fermin i jeszcze La Tomatina. Hiszpanie wiedzą, jak dobrze się bawić!

Wszystko to wiemy z pierwszej ręki od Hiszpana, Pana Telmo Diz, doktora iberystyki z Uniwersytetu Warszawskiego, który gościł w czwartek 18.04. w naszej bibliotece. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas 2C i 2D.

Dziękujemy Panu Telmo za ciekawą prezentację, a Pani profesor Claudii Pacheco za zaproszenie gościa.

[Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dni Kultury Krajów Hiszpańskojęzycznych w bibliotece ILO]

• O Meksyku przy muzyce

• Mogliśmy się o tym przekonać wczoraj, podczas spotkania z Señorem Gabrielem Hernandezem Rizo. Muzykiem z Meksyku, od lat mieszkającym w Polsce, założycielem zespołu Gaban Azul.

Meksykańskie rytmy rozgrzały uczniów i nauczycieli zgromadzonych w naszej bibliotece - La Bamba, Besame Mucho, Desperado… Przenieśliśmy się do pełnego muzyki Meksyku i dostaliśmy ogromną dawkę pozytywnej energii i słońca.

Było to cudowne spotkanie na zakończenie naszych Dni Kultury Krajów Hiszpańskojęzycznych.

Dziękujemy naszemu gościowi za podzielenie się z nami swoją miłością do muzyki, radością i pasją!

• Hiszpański na świecie

• Czy wiecie, że język hiszpański jest jedynym z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie?

Dzisiaj nasi uczniowie wybrali się w podróż szlakiem krajów, w których hiszpański jest językiem urzędowym. Przewodnikiem w tej podróży był pan Waldemar Kiendziński nauczyciel i wykładowca w Instytucie Cervantesa w Warszawie. Dziękujemy za bardzo ciekawy wykład!

Dziękujemy także pani profesor Claudii Pacheco za zaproszenie naszego gościa.

• Głośne czytanie "Don Kichota"

• 18 kwietnia, głośnym czytaniem "Don Kichota" Miguela de Cervantesa,  zainaugurowaliśmy w bibliotece Dni Kultury Krajów Hiszpańskojęzycznych.

Dzieło literatury hiszpańskiej czytali w języku oryginalnym nauczyciele tego przedmiotu, a uczniowie w języku polskim.

Temu wydarzeniu towarzyszyła mała wystawa, której motywem przewodnim była postać  Don Kichota z La Manchy. Postać Błędnego Rycerza od wieków rozbudzała wyobraźnię artystów. Na wystawie zaprezentowaliśmy kilkadziesiąt przedstawień Don Kichota i jego giermka Sancho Pansy.

Dziękujemy za udział w głośnym czytaniu: panu dyrektorowi Andrzejowi Wyrozembskiemu, pani profesor Claudii Pacheco, pani profesor Katarzynie Głasek oraz profesorowi Karlosowi Munar, a także naszym uczniom: Klarze, Hani, Oliwii, dwóm Zuziom, dwóm Basiom, Aleksandrowi!

[Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Dni Kultury Krajów Hiszpańskojęzycznych w bibliotece ILO]

• Czy wiecie ile jest pól  na szachownicy?

•

Nasi uczniowie wiedzą to i jeszcze więcej, co pokazali 16 kwietnia podczas szkolnego turnieju szachowego Hand & Brain. Rozgrywali go w drużynach dwuosobowych (jeden zawodnik na poziomie zaawansowanym a drugi początkującym).

Po trzech godzinach turnieju wyniki przedstawiają się następująco:

I. miejsce:

Mateusz Seredyński

Adam Proniewski

II. miejsce:

Sebastian Więckowski

Wojciech Janik

III. miejsce:

Łukasz Brykowski

Kamil Sikorski

Wielkie gratulacje dla zwycięzców a dla wszystkich uczestników brawa!

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród!

• Rozrywki matematyczne 2024

• 15 marca 2024 r. odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie matematycznym dla szkół ponadpodstawowych „Rozrywki matematyczne 2024”, organizowanym przez Zespół Szkół im. Michała Konarskiego.

XVII edycja konkursu „Rozrywki matematyczne 2024” odbyła się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Wola oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Wśród nagrodzonych znaleźli się Nasi Uczniowie

Kryspin Dargiel i Alan Sołoducha z kl. 1b

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy!

• Arkadia w Muzeum Narodowym

• Klasa 3f na wystawie Arkadia  - podczas lekcji muzealnej zobaczyliśmy, jak artyści wyobrażali sobie tę krainę.

Przyjrzeliśmy się arkadyjskim krajobrazom, poznaliśmy mieszkających tam pasterzy, zwierzęta i  fantastyczne stworzenia. Podjęliśmy próbę zaprojektowania ogrodu romantycznego według wskazówek Izabeli Czartoryskiej.

Spotkanie z Arkadią było też okazją do dyskusji o tym, jak wyglądają współczesne relacje człowieka z naturą.

• (+48) 22 277 16 45 szkoła / recepcja
        (+48) 22 277 16 50 - sekretariat