• Rekrutacja na kolejny rok szkolny

• Rekrutacja odbywa się poprzez system elektroniczny warszawa.edu.com.pl
                w terminach określonych przez kuratora oświaty dla całego województwa.
              • W szkole będzie utworzona jedna klasa integracyjna, w której będzie 3-5 miejsc dla kandydatów z niepełnosprawnościami - będzie to klasa pol-hist-hist.szt. Wymagane jest aktualne orzeczenie na etap szkoły średniej. Rodziców kandydatów z orzeczeniem prosimy o dużo wcześniejszy kontakt na adres jedynka@jedynka.org.
            • Piknik literacki

• Zakładki do książek, Blackout Poetry, Cendon, Dixit, Story Cubes, test osobowości literackiej, loteryjka, wymiana książek, cytaty - to wszystko działo się podczas bibliotecznego pikniku literackiego.Pogoda dopisała, humory także.

A jak się bawiliśmy? Zobaczcie sami. Wielkie podziękowania dla uczniów, którzy przygotowali i prowadzili zabawy: Anastazji, Kryspina, Doroty, Elizy, Malwiny, Zosi M., Laury, Małgosi, Zuzanny, Dominiki, Zosi G., Amelki, Oliwii, Hani, Olgierda, Basi A. i Basi P.

• Przemek Dagis księdzem

• 2 czerwca w rocznicę kazania Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa Przemek Dagis były Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego celebrował mszę prymicyjną.

• Spotkanie z Temidą

• 2h w Sądzie Okręgowym w Warszawie

Wzięliśmy udział w programie edukacyjnym Spotkanie z Temidą. Doświadczenie wyjątkowe. Może zostaniemy prawnikami:)

• 2H zwiedza Zamek Królewski

•  Śladami  parlamentaryzmu Rzeczpospolitej Obojga Narodów: byliśmy posłami, senatorami;  odkrywaliśmy herby ziem Rzeczypospolitej; zobaczyliśmy kościół św. Marcina,  gdzie odbywały się sejmiki ziemskie,

• Święta w Hiszpanii

• Czy wiecie, jak często świętują Hiszpanie? Obchodzą ponad 250 świąt w ciągu roku! 🥟💃🏖️

Najpierw jest Carnaval, potem Semana Santa, Fiesta de Abril, San Juan, San Fermin i jeszcze La Tomatina. Hiszpanie wiedzą, jak dobrze się bawić!

Wszystko to wiemy z pierwszej ręki od Hiszpana, Pana Telmo Diz, doktora iberystyki z Uniwersytetu Warszawskiego, który gościł w czwartek 18.04. w naszej bibliotece. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas 2C i 2D.

Dziękujemy Panu Telmo za ciekawą prezentację, a Pani profesor Claudii Pacheco za zaproszenie gościa.

[Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dni Kultury Krajów Hiszpańskojęzycznych w bibliotece ILO]

• O Meksyku przy muzyce

• Mogliśmy się o tym przekonać wczoraj, podczas spotkania z Señorem Gabrielem Hernandezem Rizo. Muzykiem z Meksyku, od lat mieszkającym w Polsce, założycielem zespołu Gaban Azul.

Meksykańskie rytmy rozgrzały uczniów i nauczycieli zgromadzonych w naszej bibliotece - La Bamba, Besame Mucho, Desperado… Przenieśliśmy się do pełnego muzyki Meksyku i dostaliśmy ogromną dawkę pozytywnej energii i słońca.

Było to cudowne spotkanie na zakończenie naszych Dni Kultury Krajów Hiszpańskojęzycznych.

Dziękujemy naszemu gościowi za podzielenie się z nami swoją miłością do muzyki, radością i pasją!

• I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Limanowskiego w Warszawie
      • (+48) 22 839 48 13 - sekretariat